ALLE VINNERE I SVALANDSGUBBEN.

t.o.m. 2016


 

Herrer Jr

 

 

 

1974

Arild Solås

Søgne

1,15,17

1975

Egil Henriksen

Moi

1,11,46

1976

Trygve Sundfjord

HTKSØ

1,07,08

1977

Jarl Gaute Aase

Egersund

1,04,35

1978

Jarl Gaute Aase

Egersund

1,03,21

1979

Øran Jensen

KOK

1,06,58

1980

Helge Dolsvåg

Randesund

1,04,42

1981

Helge Dolsvåg

Randesund

1,01,32

1982

Helge Dolsvåg

KIF

1,04,46

1983

Per M.Kleggetveit

Otra

1,05,10

1984

Arvid Falander

Birkenes

1,06,13

1985

Trond Ottersland

Austre Moland

1,07,19

1986

Tor Helge Hodne

Vindbjart

1,09,57

1987

Trygve Randen

Egersund

1,07,34

1988

Geir Torgersen

Grane

1,04,33

1989

Vidar Fossli

Iveland

1,06,35

1990

Odd Snerthammer

Knaben

1,06,27

1991

Vidar Fossli

Oddersjaa

1,04,57

1992

Ole Kr. Heggheim

KIF

1,06,45

1993

Øyvind Væting

Birkenes

1,06,37

1994

Tor Øyvind Strøm

Vindbjart

1,08,23

1995

Bjørn Eriksen

Imås

1,04,13

1996

Jon Kristian Svaland

Birkenes

1,04,31

1997

Jon Kristian Svaland

Birkenes

1,01,52

1998

Jon Kristian Svaland

Birkenes

1,02,10

1999

Jon Kristian Svaland

Birkenes

1,02,22

2000

Einar Frøysådal

Nydalen SK

1,05,49

2001

Thomas Stave Gabrielsen

KIF

1,04,32

2002

Thomas Stave Gabrielsen

KIF

1,05,06

2003

Thomas Stave Gabrielsen

KIF

1,02,55

2004

Stian Floo

Sørild FIK

1,08,30

2005

Øyvind Svaland

Birkenes IL

1,09,46

2006

Hans Kristian Fløystad

Sørild FIK

1,07,56

2007

Hans Kristian Fløystad

Sørild FIK

1,06,13

2008

Eilef Hopeland

KIF

1:05:08

2009

Hans Kristian Fløystad

Sørild FIK

1:00:43

2010

Erik Udø Pedersen

Holum IL

1.05.24

2011

Erik Udø Pedersen

Holum IL

1.05.26

2012

Erik Udø Pedersen

Holum IL

1.00.20

2013

Ole Martin Røssland

Bfg Bergen

1.04.28

2014

Erik Udø Pedersen

Tjalve ik

1.00.03

 

Ny løype

 

 

2015

Kristian Tjørnhom

Krist. løpeklubb

51.26

2016

Thomas Meinicke

Jutul IL

52.18

2017

Marius Aurebekk

Torridal IL

57.32

Damer 12 km

 

 

 

1974

Siri Bjorvand

Oddersjaa

64,21

1975

Kirsten Hald

Oddersjaa

58,40

1976

Kirsten Hald

Oddersjaa

57,35

1977

Kirsten Hald

Oddersjaa

57,09

1978

Inger Lise Løyning

Øvrebø

58,20

1979

Inger Lise Løyning

Øvrebø

55,47

1980

Janne Marit Andreassen

Birkenes IL

54,57

1981

Janne Marit Andreassen

Birkenes IL

55,50

1982

Mette Homme

Øvrebø

57,37

1983

Inger Lise Løyning

Øvrebø

55,06

1984

Aud Irene Røynestad

Kvinesdal

55,29

1985

Solveig Pettersen

Oddersjaa

54,04

1986

Aud Irene Røynestad

Kvinesdal

56,17

1987

Solveig Pettersen

Oddersjaa

55,46

1988

Mette Homme

Tinghuset

58,15

1989

Anne G. Grindheim

Vidar

58,56

1990

Anne G. Grindheim

Minerva

57,30

1991

Trude Harstad

Birkenes IL

59,17

1992

Solveig Pettersen

Oddersjaa

57,40

1993

Sophie Villeneuve

Oddersjaa

54,23

1994

Inger Lise Løyning Skaar

Lærerne

55,03

1995

Sophie Villeneuve

Oddersjaa

52,03

1996

Trude Harstad

Birkenes IL

53,46

1997

Anne Espedal

KOK

55,38

1998

Trude Harstad

Oddersjaa

1,00,08

1999

Trude Harstad

Birkenes skisk.gr.

56,28

2000

Trude Harstad

Oddersjaa

55,17

2001

Trude Harstad

Oddersjaa

54,10

2002

Trude Harstad

Oddersjaa

54,34

2003

Trude Harstad

Oddersjaa

54,36

2004

Solveig Steinsland

Vindbjart

57,25

2005

Trude Harstad

KOK

55,32

2006

Marte Balchen

Bekkelaget SK

58,44

2007

Solveig Steinsland

Vindbjart

57,42

2008

Solveig Steinsland

Vindbjart

54.21

2009

Anneke Hald Bjørgum

Kristiansand OK

59.42

2010

Ingvild Sangesland

Øvrebø Il

58.40

2011

Ingvild Sangesland

Øvrebø Il/Sirdal VGS

56.28

2012

Tone Wigemyr

Bekkelaget SK

52.18

2013

Ingvild Sangesland

Øvrebø Il

57.11

2014

Elin Uppstad

Valle Il

57.56

2015

Marianne Andersen

Konnerud Il

1.01.23

2016

Marianne Andersen

KOK

57.38

2017

Marianne Andersen

KOK

1,02,13

Damer 27 Km

 

 

 

1974

Ingen delt.

 

 

1975

Helga Vehus

Grane

3,32,15

1976

Elin Pedersen

Birkenes IL

2,37,02

1977

Elin Pedersen

KOK

2,50,45

1978

Kirsten Hald

Oddersjaa

2,24,46

1979

Kirsten Hald

Oddersjaa

2,19,37

1980

Åse K.Drangsholt

Oddersjaa

2,23,33

1981

ingen delt.

 

 

1982

Unni Drangsholt

Oddersjaa

2,33,51

1983

Anita Wiberg

Otra

2,41,02

1984

Inger Lise Løyning

Øvrebø

2,20,57

1985

Inger Lise Løyning

Øvrebø

2,22,19

1986

Inger Lise Løyning

Øvrebø

2,25,20

1987

Inger Lise Løyning

Øvrebø

2,27,27

1988

Turid Lie

Nordheimsund

2,37,39

1989

Ingvild Mulen

Asker

2,40,02

1990

Irene Beate Øhrn

Oddersjaa

2,46,00

1991

Irene Beate Øhrn

Oddersjaa

2,23,28

1992

Camilla H.Johansen

Skarphedin

2,28,49

1993

Vera Nystad

KIF

2,37,45

1994

Mette Homme

Øvrebø

2,12,14

1995

Bodil Sandvik

Posten

2,21,29

1996

Tove Andersen

Vindbjart

2,26,05

1997

Mette Homme

Øvrebø

2,11,08

1998

Tone Spikkeland Helle

VAS

2,33,58

1999

Marianne Monan

Læreren

2,30,52

2000

Mette Homme

KIF

2,14,19

2001

Jekke Liby

Gjerstad

2,19,07

2002

Solveig Pedersen

Oddersjaa

2,19,42

2003

Solveig Pedersen

KIF

2,15,18

2004

Solveig Pedersen

KIF

2,14,54

2005

Solveig Pedersen

KIF

2,13,20

2006

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2,10,39

2007

Irene Beate Arnevik

KOK

2,23,19

2008

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2,03:58

2009

Solveig Pedersen

KIF

2.12.58

2010

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2.00.08

2011

Solveig Pedersen

KIF friidrett

2.14.44

2012

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2.00.41

2013

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2.13.12

2014

Solveig Pedersen

KIF

2.20.44

2015

Ingeborg Kristine Lind

Gular Il

2.16.55

2016

Ingeborg Kristine Lind

Gular IL

2.14.10

2017

Kjersti Karoline Danielsen

Kristiansand

2.13.36

Herrer 27 km

 

 

 

1974

Reidar Andreassen

Herefoss

1.53.29

1975

Reidar Andreassen

Herefoss

1.50.33

1976

Helge Hals

Hellas

1,47,52

1977

Jan Fjærestad

Fana

1,43,44

1978

Egil Johansen

OK Sør

1,45,06

1979

Egil Johansen

OK Sør

1,47,48

1980

Egil Johansen

OK Sør

1.47.02

1981

Jarl Gaute Aase

Skjalg

1.47.45

1982

Egil Johansen

OK Sør

1.47.14

1983

Helge Dolsvåg

KIF

1.45.33

1984

Helge Dolsvåg

KIF

1.49.49

1985

Arvid Falander

Birkenes IL

1,52,13

1986

Helge Dolsvåg

KIF

1.50.53

1987

Helge Dolsvåg

Kif

1.48.30

1988

Joar Kvaase

KIF

1,54,01

1989

Helge Dolsvåg

BUL

1.50.00

1990

Tor Helge Hodne

SSI

1.57.07

1991

Helge Dolsvåg

BUL

1.50.08

1992

Tor Helge Hodne

Vindbjart

1,59,38

1993

Finn Terje Uberg

KOK

1.48.08

1994

Ole Petter Hjelle

Ready

1.50.18

1995

Olav Arnfinn Arneberg

Otra

1,50,53

1996

Frode K. Salomonsen

Gjesdal

1,54,00

1997

Karl.G. Skjønsfjell

Nordreisa

1,45,15

1998

Runar Gilberg

Ready

1,55,20

1999

Ole Kristian Heggheim

KIF

1,53,53

2000

Geir Ludvig Aasen

Oddersjaa

1,54,31

2001

Reidar Røyseland

Knaben IL

1,53,17

2002

Ole Kristian Heggheim

KIF

1,53,25

2003

Knut Aalien

Ringerike FIK

1,43,37

2004

Odd Snerthammar

Knaben IL

1,49,20

2005

Øystein Sylta

SK Vidar

1,49,08

2006

Øystein Sylta

SK Vidar

1,49,46

2007

Ole  Kristian Heggheim

KIF

1,52,35

2008

Øystein Sylta

SK Vidar

1,46,51

2009

Baptiste Rollier

Kristiansand OK

1.45.21

2010

Eirik Gramstad

OSI Friidrett

1.49.41

2011

Eirik Gramstad

SK Vidar

1.44.07

2012

Eirik Gramstad

SK Vidar

1.42.35

2013

Eivind Knutsen

Tjalve IK

1.48.46

2014

Eirik Gramstad

SK Vidar

1.51.26

2015

Eirik Gramstad

SK Vidar

1.45.20

2016

Eirik Gramstad

SK Vidar

1.46.23

2017

Øystein Sylta

Team Mizuno

1.53.59

 

Fra og med 1993 ble løypa forkortet med ca 700 m i start- og målområdet.

Løpet 1998 er litt forkortet i forhold til full løype p.g.a. flom.(Hønsehølen) Ikke damer 12 km.

Løpet 2000 er også forandret litt p.g.a. flom og stengt Flakkebru.

Løpet 2009 er litt forkortet på grunn av flom.(Hønsehølen)Ikke damer 12 km.

Fra og med 2015 er løypa for damer kort og junior forandret. Nå starter alle fra Birkenesparken.

I 2017 er løypa 6-700 m lenger fordi Flakkebrua er stengt.(Ødelagt av flom)

 


webmaster©oktober 2017