SVALANDS"DRØMMEGUBBEN"

ADELSKALENDER

Etter Gubben 2016.


 

27 km damer

 

 

 

1

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2.00.08

2010

2

Mette Homme

Øvrebø

2.11.08

1997

3

Solveig Pedersen

Oddersjaa

2.12.36

2006

4

Fanny Welle-Strand Horn

Heming IL

2.13.37

2012

5

Tone Wigemyr

Bekkelaget sk

2.14.01

2010

6

Ingeborg Kristine Lind

Gular Il

2.14.10

2016

7

Inger Lise Løyning Skaar

Oddersjaa

2.17.34

2003

8

Anne Kari Borgersen

KIF

2.18.29

2010

9

Jekke Liby

Gjerstad

2.19.07

2001

10

Kirsten Hald

Oddersjaa

2.19.37

1980

11

Gerda Fjelde

Iveland

2.19.41

2010

12

Inger Dagny Saanum

GE Healthcare

2.19.50

2011

13

Tonje Rosseland Homme

Vindbjart IL

2.20.42

2012

14

Bodil Sandvik

Posten

2.21.29

1995

15

Elise Hay Opsahl

Glad Trim int.

2.21.33

2015

16

Irene Beate Øhrn

Oddersjaa

2.23.28

1991

17

Åse Karin Drangsholt

Oddersjaa

2.23.33

1980

18

Solfrid Braathen

SK Vidar

2.23.46

2016

19

Inger Engebretsen

Sørlandets fys. Inst.

2.24.41

2006

20

Tove Andersen

Vindbjart

2.26.05

1996

21

Camilla Hott Johansen

Ullensaker CK

2.26.58

2001

22

Hanna Breivold

NTNUI

2.28.44

2012

23

Rebekka Sem

Gjerpen IL

2.28.51

2014

24

Wenche Lægreid Kvæven

Glad Trim int.

2.27.59

2016

25

Ingrid Bøylestad Landa

Froland IL

2.29.01

2016

 

12 km damer.

 

 

 

1

Sophie Villeneuve

Oddersjaa

52.03

1995

2

Tone Wigemyr

Bækkelaget SK

52.18

2012

3

Trude Harstad

Birkenes

53.46

1996

4

Inger Lise L.Skaar

Lærerne

54.01

1996

5

Solveig Pettersen

Oddersjaa

54.04

1985

6

Solveig Steinsland

Vindbjart

54.21

2008

7

Janne M.Andreassen

Birkenes

54.57

1980

8

Inger S.Hansen

KSG

55.06

1993

9

Aud Irene Røynesdal

Kvinesdal

55.29

1984

10

Pia Eikaas (jr)

KIF

55.32

2002

11

Ingvild Sangesland

Øvrebø IL

55.37

2012

12

Anne Espedal

KOK

55.38

1997

13

Ingrid Bronebakk

Halden skiklubb

56,08

2001

14

Elin Uppstad

Valle il

56.41

2012

15

Kirsten Hald

Oddersjaa

57.09

1977

16

Guro Harstad

Birkenes

57.13

1997

17

Guro Sollid

Oddersjaa

57.18

1996

18

Silje Tjøm

KOK

57.20

1995

19

Anne G. Grindheim

Vidar

57.30

1990

20

Mette Homme

Øvrebø

57.37

1982

21

Karianne Rosef

Birkenes il

57.49

2012

22

Sissel Aasbø

Gjerstad

57.53

1983

23

Hjørdis Øyestad

Rygene/HSG

58.31

1997

24

Marte Balchen

Bekkelaget SK

58.44

2006

25

Anna Helene Hodne

Birkenes il

58,56

2005

26

Lisbeth Rasmussen

Express

58.58

1983

27

Grethe Fredvik

Lærerne

59.04

2008

28

Tone Dalen

Vegårshei IL

59.25

2005

29

Jorunn Drangsholt

Oddersjaa

59.34

1984

30

Kjersti Reiersen

Ingen

59.35

2012

31

Mette Mestad

Torridal

59.43

1975

32

Cecilie Østby

Kristiansand politi

59,44

2001

33

Ann S. Vehus

Dølemo

59.47

1984

Ny løype fra 2015

1

Marianne Andersen

KOK

57.38

2016

2

Ingvild Sangesland

Øvrebø Il

1.02.52

2015

3

Trude Harstad

Spareb. SØR BIL

1.02.59

2016

4

Tone Wigemyr

Bekkelaaget SK

1.03.15

2015

5

Julie Meinicke

Jøtul IL

1.03.25

2016

6

Elin Uppstad

Valle Il

1.03.59

2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 km herrer junior

 

 

 

1

Erik Udø Pedersen

Tjalve IK

1,00,03

2014

2

Hans Kristian Fløystad

Sørild FIK

1,00,43

2009

3

Helge Dolsvåg

Randesund

1,01,31

1981

4

Jon Kr. Svaland

Birkenes IL

1,01,52

1997

5

Kristian Tjørnhom

Kvinesdal IL

1,02,18

2012

6

Tomas Stave Gabrielsen

KIF

1,02,55

2003

7

Odd Erik Bakka             

Gjerstad

1,03,14

1998

8

Jarl Gaute Aase

Egersund

1,03,21

1978

9

Ivar Haugen   

Gular

1,03,31

1999

10

Bjørn Eriksen

Imås

1,04,13

1995

11

Ørjan Jensen

KOK

1,04,27

1978

12

Ole Martin Røssland

BFG Bergen

1,04,28

2013

13

Lars Åsheim Svaland

Birkenes IL

1.04.30

2014

14

Geir Torgersen

Grane

1,04,33

1988

15

Tor Øyvind Strøm

Vindbjart

1,04,53

1995

16

Jon Are Myhren 

Grane

1,04,56

1998

17

Einar Nygård

Otra

1,04,57

1980

18

Vidar Fossli

Oddersjaa

1,04,57

1991

19

Arvid Falander

Birkenes IL

1,05,05

1991

20

Per Storemyr

Tvedestrand

1,05,06

1980

21

Stian Bekkevoll

KIF

1,05,09

2012

22

Per M. Kleggetveit

Otra

1,05,10

1983

23

Svein Tore Sinnes

Tonstad/Sir

1,05,13

1997

24

Per Nyhus

Birkenes IL

1,05,16

1983

25

Olav A. Arneberg

Skogguten

1,05,20

1981

26

Henrik Fjellstad

Vindbjart IL

1,05,36

2012

27

Gunnar Flaten

Grane

1,05,47

1977

28

Einar Frøysadal 

Nydalen SK

1,05,49

2000

29

Reidar Helland

Moi

1,05,50

1977

30

Andreas Mjåland

Birkenes IL

1,05,55

2009

31

Glenn Ager-Wick

Grane

1,06,04

1978

32

Odd Snerthammer

Knaben

1,06,20

1991

33

Håkon Svaland

Birk. IL/Sirdal VGS

1,06,38

2011

Ny løype fra 2015

1

Kristian Tjørnhom

Krist. Løpeklubb

51.26

2015

 

Thomas Meinicke

Jøtul IL

52.18

2016

2

Lars Åsheim Svaland

Birkenes il

53.52

2015

 

Andreas Værland

Vegårshei IL

54.44

2016

4

Ludvig Vartdal

Oddersjaa

56.31

2015

5

Marius Pytten

Torridal Juniors

57.00

2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 km Menn

 

 

 

1

Eirik Gramstad

SK Vidar

1,42,35

2012

2

Knut Aalien

Ringerike FIK

1,43,37

2003

3

Jan Fjærestad

Fana

1,43,44

1977

4

Holger Hott Johansen

Bekkelaget

1,44,29

2003

5

Egil Johansen

OK Sør

1,45.08

1978

6

Karl G. Skjønsfjell

Nordreisa

1,45,15

1997

7

Babtiste Rollier

KOK

1,45,21

2009

8

Helge Dolsvåg

KIF

1,45,33

1983

9

Eivind Knutsen

IK Tjalve

1,45,40

2015

10

Viggo Åberg

Lyn

1,46,29

1978

11

Øystein Sylta

SK Vidar

1,46.51

2008

12

Jarl Gaute Aase

Skjalg

1,47,45

1981

13

Helge Hals

Hellas

1,47,52

1976

14

Øystein Halvorsen

KOK

1,47.55

1978

15

Inge Simonsen

KIF

1,48,00

1977

16

Finn Terje Uberg

KOK

1,48,09

1993

17

Bjørn Aanensen

MHI

1,48,17

1993

18

Tomas Bereket

Larvik Turn

1,48.35

2011

19

Bjørnar Valstad

Bekkelaget

1,49,02

2003

20

Odd Snerthammer

Knaben

1,49,05

2003

21

Odd Isaksen

Froland

1.49.46

1976

22

Bjarne Reime

Nesbyen

1.50.10

1978

23

Erik Udø Pedersen

Tjalve ik

1.50.11

2015

24

Ole Petter Hjelle

Ready

1,50,18

1994

25

Odd Gunnar Tveit

CG Glass

1,50,26

1993

26

Leif Terje Arnevik

Stord

1.50.29

1994

27

Reidar Andreassen

Herefoss

1.50.33

1976

28

Runar Gilberg

KIF

1.50.42

1993

29

Kyrre Ellefsen

OK Sør

1.50.51

1997

30

Olav A.Arneberg

Otra

1,50,53

1995

31

Ole Kristian Heggheim

KIF

1,51,11

2002

32

Reidar Røiseland

Knaben

1,51,12

1993

33

Ståle Gjelsten

Kr.sand løpeklubb

1,51,36

2016

34

Otto Leikvangen

Froland

1.51.55

1979

35

Christian Wiig Bøen

Slevik IL

1,52,10

2012

36

Arvid Falander

Birkenes IL

1.52.13

1985

37

Jon Kristian Svaland

Birkenes IL

1,52,14

2012

38

Jon Tvedt

Gular

1.52.28

2008

39

Glenn Ager-Wick

Grane

1.52.50

1985

40

Arne Rislaa

KIF

1,52,56

1993

41

Geir Ludvig Aasen

Vindbjart

1,53,08

1997

42

Alan Cherry

Varegg Fleridrett

1.53.11

2014

43

Joar Kvase

KIF

1,53,24

1984

44

John Johansen

OK Sør

1.53.30

1984

45

Kjell Løite

Tvedestrand

1.53.33

1980

46

Torstein Tengsareid

Farsund IK

1.53.35

2014

47

Tallak Olav Gryting

Gjerstad

1,53,42

2001

48

Frode K. Salomonsen

Gjesdal

1,54,00

1996

49

Trygve Løland

Birkenes

1.54.02

1980

50

Terje Fredriksen

Elkem

1,54,03

2009

51

Olav Flaten

Hisøy

1,54,13

1997

52

Tor Helge Hodne

Vindbjart

1,54,15

1997

53

Geir Næss

ASK

1,54,24

1991

54

Oskar Larsen

Birkenes IL

1.54.41

1997

55

Abebe Hunde

KIF

1,54,51

2010

56

Arild Isaksen

Vindbjart

1.55.03

1997

57

Magne Isaksen

Froland

1.55.06

1985

58

Reidar Helland

Moi

1,55,18

1995

59

Ivar Haugen

KIF

1,55,35

2006

60

Roald Tveit

Otra

1,55,39

1993

61

Magne Dølemo

KIF

1,55,44

1983

62

Jan Hansen

IK Våg

1.55.57

1982

63

Espen Aarnes

Lifjell O-lag

1,56,15

1998

64

Øystein Andersen

Vindbjart

1,56,15

2012

65

Guttorm Rørheim

Froland

1,56,16

1978

66

Svein Wigemyr

Søgne

1,56,22

1979

67

Eirik Martens Svendsen

Kristiansand Løp.

1.56.26

2014

68

Andreas Høye

KOK

1,56,33

2008

69

Øyvind Væting

Birkenes IL

1.56.33

1994

70

Anders Nordberg

KOK

1,56,40

2003

71

Vidar Solberg

Gjesdal

1,56,58

1999

72

Reidar Matre

Phillips

1.56.59

1997

73

Tom Steine

Botne

1,57,01

1983

74

Ørjan Ravndal

Ok Ålgård

1.57.09

2007

75

Einar Nygård

Nydalen

1.57.18

1984

76

Finn Ole Jørgensen

Grane

1.57.20

1978

77

Asbjørn Lohne

Aage Joh. Sport

1,57,21

2008

78

Alf Sundtjønn

IK Våg

1.57.27

1983

79

Tor Åmdal

KOK

1,57,27

1993

80

Anders Frydendal

Tvedestrand

1,57,31

1983

81

Gunnar Bjørn Solfjeld

Tvedestrand

1,57,38

1978

82

Finn Kollstad

KIF-friidrett

1,57,39

2010

83

Nils Eddie Hæstad

Søgne

1.57.40

1980

84

Tom Erik Halvorsen

Gti-Stavanger

1,57,41

2013

85

Nils Arne Røiseland

Knaben

1,57,47

1977

86

Fredrik Naalsund

KIF

1.57.49

2004

87

Dag Solberg

Aas IL

1,57,55

1999

88

Ingolf Wallestad

Sørfjeld

1.58.03

1977

89

John Olav Steinsland

Kr.sand Løpeklubb

1,58,06

2016

99

Ivar Andreassen

Gry

1.58.07

1977

100

Petter Marki Erichsen

Varegg Fleridrett

1.58.10

2015

101

Erik Bergersen

Løplabbet

1,58,11

2012

102

Jarl Magnus Berge

KOK

1,58,22

2003

103

Ove Pettersen

Fløy

1,58,29

1997

104

Willy Haugen

KIF

1,58,30

1982

105

Frank Moi

J.Rasm.

1.58.33

1981

106

Per Pedersen

BUL

1,58,39

1985

107

Anders Tveit

Birkenes IL

1,58,49

2016

108

Knud Kalsås

Sørlandet sykehus

1.58.51

2015

109

Gaute Risnes

Tonstad IL

1,58,56

1993

110

Asle Foss

KIF

1,59,02

1997

111

Nils Kjell Messel

Froland

1,59,05

1980

112

Stein Åge Nygårdseter

Vegårshei

1,59,05

2003

113

Andreas Mjåland

Birkenes IL

1.59.08

2014

114

Aksel Østerhus

MIL

1,59,09

1996

115

Ingvald Tjørnhom

Knaben

1,59,12

1981

116

Lars Aanensen

Pwc/team Skiclub

1.59.13

2015

117

Arvid Ljosdal

Knaben

1.59.17

1979

118

Steinar Vestvik

Skjalg

1,59,18

1990

119

Jan Blandkjenn

Høvdingen

1.59.20

1982

120

Jostein Andersen

KOK

1,59,21

2008

121

Hans Gunnar Omdal

Vindbjart

1,59,25

2002

122

Sveinulf Ueland

Moi

1,59,25

1997

123

Knut Arne Nygård

Otra

1.59.26

1981

124

Dag Aalvik

Tyrving

1,59,31

2008

125

Arnfinn Grimestad

Konsmo

1,59,34

1987

126

Johannes Gunerius Andås

Student

1,59,34

2012

127

Tore Hansen

Grane

1,59,37

1982

128

Odd Johnsen

Holum

1,59,38

1993

129

Lars Gurandsrud

Kneipen Kneikelag

1,59,44

2016

 


Gi beskjed om du finner feil.


Fra og med 1993 ble løypa forkortet med ca 700 m i start- og målområdet.

Løpet 1998 er litt forkortet i forhold til full løype p.g.a. flom.

Løpet 2000 er også forandret litt p.g.a. flom og stengt Flakkebru.

Løypa er litt kortere i 2009 p.g.a. flom.

Ny løype for Herrer jr og Damer kort fra 2015. Nå starter alle fra Birkenesparken.


Adelskalenderen er presentert av:

Webmaster 

sept. 2017