SVALANDS"DRØMMEGUBBEN"



ADELSKALENDER

Etter Gubben 2018.

 

27 km damer

 

 

 

1

Kjersti Karoline Danielsen

SK Vidar

2.00.08

2010

2

Ingeborg Kristine Lind

Knipen Kneikelag

2,07,33

2018

3

Mette Homme

Øvrebø

2.11.08

1997

4

Solveig Pedersen

Oddersjaa

2.12.36

2006

5

Fanny Welle-Strand Horn

Heming IL

2.13.37

2012

6

Tone Wigemyr

Bekkelaget sk

2.14.01

2010

7

Inger Lise Løyning Skaar

Oddersjaa

2.17,34

2003

8

Inger Dagny Saanum

GE Healthcare

2,17,46

2018

9

Anne Kari Borgersen

KIF

2.18.29

2010

10

Jekke Liby

Gjerstad

2.19.07

2001

11

Kirsten Hald

Oddersjaa

2.19.37

1980

12

Gerda Fjelde

Iveland

2.19.41

2010

13

Hege Linn Eie Vatland

Lille Eigås Sport

2,20,46

2018

14

Vivian Hiis

Arendal Triathlon

2,22,51

2018

15

Tonje Rosseland Homme

Vindbjart IL

2.20.42

2012

16

Bodil Sandvik

Posten

2.21.29

1995

17

Elise Hay Opsahl

Glad Trim int.

2.21.33

2015

18

Irene Beate Øhrn

Oddersjaa

2.23.28

1991

19

Åse Karin Drangsholt

Oddersjaa

2.23.33

1980

20

Solfrid Braathen

SK Vidar

2.23.46

2016

21

Ingrid Bøylestad Landa

Froland IL

2,23,49

2018

22

Inger Engebretsen

Sørlandets fys. Inst.

2.24.41

2006

23

Randi Marie Dyrkolbotn

MHI

2,24,58

2018

24

Marie Kristine Malmgren

Kristiansand

2,25,06

2018

25

Tove Andersen

Vindbjart

2.26.05

1996

26

Camilla Hott Johansen

Ullensaker CK

2.26.58

2001

27

Wenche Lægreid Kvæven

Glad Trim int.

2.27.59

2016

28

Hanna Breivold

NTNUI

2.28.44

2012

29

Rebekka Sem

Gjerpen IL

2.28.51

2014

30

Trine Holmer-Hoven

Krs. Løpeklubb

2,29,37

2018

 

12 km damer.

 

 

 

1

Sophie Villeneuve

Oddersjaa

52.03

1995

2

Tone Wigemyr

Bækkelaget SK

52.18

2012

3

Trude Harstad

Birkenes IL

53.46

1996

4

Inger Lise L.Skaar

Lærerne

54.01

1996

5

Solveig Pettersen

Oddersjaa

54.04

1985

6

Solveig Steinsland

Vindbjart

54.21

2008

7

Janne M.Andreassen

Birkenes

54.57

1980

8

Inger S.Hansen

KSG

55.06

1993

9

Aud Irene Røynesdal

Kvinesdal

55.29

1984

10

Pia Eikaas (jr)

KIF

55.32

2002

11

Ingvild Sangesland

Øvrebø IL

55.37

2012

12

Anne Espedal

KOK

55.38

1997

13

Ingrid Bronebakk

Halden skiklubb

56,08

2001

14

Elin Uppstad

Valle il

56.10

2012

15

Kirsten Hald

Oddersjaa

57.09

1977

16

Guro Harstad

Birkenes

57.13

1997

17

Guro Sollid

Oddersjaa

57.18

1996

18

Silje Tjøm

KOK

57.20

1995

19

Anne G. Grindheim

Vidar

57.30

1990

20

Mette Homme

Øvrebø

57.37

1982

21

Karianne Rosef

Birkenes IL

57.49

2012

22

Sissel Aasbø

Gjerstad

57.53

1983

23

Hjørdis Øyestad

Rygene/HSG

58.31

1997

24

Marte Balchen

Bekkelaget SK

58.44

2006

25

Anna Helene Hodne

Birkenes il

58,56

2005

26

Lisbeth Rasmussen

Express

58.58

1983

27

Grethe Fredvik

Lærerne

59.04

2008

28

Tone Dalen

Vegårshei IL

59.25

2005

29

Jorunn Drangsholt

Oddersjaa

59.34

1984

30

Kjersti Reiersen

Ingen

59,35

2012

31

Mette Mestad

Torridal

59.43

1975

32

Cecilie Østby

Kristiansand politi

59,44

2001

33

Ann S. Vehus

Dølemo

59.47

1984

Ny løype fra 2015 (Kortgubben)

1

Marianne Andersen

KOK

57.38

2016

2

Ingvild Sangesland

Øvrebø Il

1.02.52

2015

3

Trude Harstad

Spareb. SØR BIL

1.02.59

2016

4

Tone Wigemyr

Bekkelaaget SK

1.03.15

2015

5

Julie Meinicke

Jøtul IL

1.03.25

2016

6

Elin Uppstad

Valle Il

1.03.59

2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 km herrer junior

 

 

 

1

Erik Udø Pedersen

Tjalve IK

1,00,03

2014

2

Hans Kristian Fløystad

Sørild FIK

1,00,43

2009

3

Helge Dolsvåg

Randesund

1,01,31

1981

4

Jon Kr. Svaland

Birkenes IL

1,01,52

1997

5

Kristian Tjørnhom

Kvinesdal IL

1,02,18

2012

6

Tomas Stave Gabrielsen

KIF

1,02,55

2003

7

Odd Erik Bakka             

Gjerstad

1,03,14

1998

8

Jarl Gaute Aase

Egersund

1,03,21

1978

9

Ivar Haugen   

Gular

1,03,31

1999

10

Bjørn Eriksen

Imås

1,04,13

1995

11

Ørjan Jensen

KOK

1,04,27

1978

12

Ole Martin Røssland

BFG Bergen

1,04,28

2013

13

Lars Åsheim Svaland

Birkenes IL

1.04.30

2014

14

Geir Torgersen

Grane

1,04,33

1988

15

Tor Øyvind Strøm

Vindbjart

1,04,53

1995

16

Jon Are Myhren 

Grane

1,04,56

1998

17

Einar Nygård

Otra IL

1,04,57

1980

18

Vidar Fossli

Oddersjaa

1,04,57

1991

19

Arvid Falander

Birkenes IL

1,05,05

1991

20

Per Storemyr

Tvedestrand

1,05,06

1980

21

Stian Bekkevoll

KIF

1,05,09

2012

22

Per M. Kleggetveit

Otra

1,05,10

1983

23

Svein Tore Sinnes

Tonstad/Sir

1,05,13

1997

24

Per Nyhus

Birkenes IL

1,05,16

1983

25

Olav A. Arneberg

Skogguten

1,05,20

1981

26

Henrik Fjellstad

Vindbjart IL

1,05,36

2012

27

Gunnar Flaten

Grane

1,05,47

1977

28

Einar Frøysadal 

Nydalen SK

1,05,49

2000

29

Reidar Helland

Moi

1,05,50

1977

30

Andreas Mjåland

Birkenes IL

1,05,55

2009

31

Glenn Ager-Wick

Grane

1,06,04

1978

32

Odd Snerthammer

Knaben

1,06,20

1991

33

Håkon Svaland

Birk. IL/Sirdal VGS

1,06,38

2011

Ny løype fra 2015 (Kortgubben)

1

Kristian Tjørnhom

Krist. Løpeklubb

51.26

2015

2

Marius Pytten

Torridal Juniors

51,58

2018

 3

Thomas Meinicke

Jøtul IL

52.18

2016

4

Åsmund Wiberg

Otra IL

52.50

2018

5

Lars Åsheim Svaland

Birkenes il

53.52

2015

 6

Andreas Værland

Vegårshei IL

54.44

2016

7

Tor Olav Svaland

Birkenes IL

55,16

2018

8

Anders Vestøl

Vegårdshei IL

55,33

2018

9

Ludvig Vartdal

Oddersjaa

56.31

2015

10

Sivert Møklegard Pihl

IK Grane

58,45

2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 km Menn

 

 

 

1

Eirik Gramstad

SK Vidar

1,42,35

2012

2

Knut Aalien

Ringerike FIK

1,43,37

2003

3

Jan Fjærestad

Fana

1,43,44

1977

4

Erik Udø Pedersen

Kristiansand Løpeklubb

1,44,25

2018

5

Holger Hott Johansen

Bekkelaget

1,44,29

2003

6

Egil Johansen

OK Sør

1,45.08

1978

7

Karl G. Skjønsfjell

Nordreisa

1,45,15

1997

8

Babtiste Rollier

KOK

1,45,21

2009

9

Helge Dolsvåg

KIF

1,45,33

1983

10

Eivind Knutsen

IK Tjalve

1,45,40

2015

11

Viggo Åberg

Lyn

1,46,29

1978

12

Øystein Sylta

SK Vidar

1,46.51

2008

13

Jarl Gaute Aase

Skjalg

1,47,45

1981

14

Helge Hals

Hellas

1,47,52

1976

15

Øystein Halvorsen

KOK

1,47.55

1978

16

Inge Simonsen

KIF

1,48,00

1977

17

Finn Terje Uberg

KOK

1,48,09

1993

18

Bjørn Aanensen

MHI

1,48,17

1993

19

Vegard Danielsen

KOK

1,48,28

2018

20

Tomas Bereket

Larvik Turn

1,48.35

2011

21

Bjørnar Valstad

Bekkelaget

1,49,02

2003

22

Odd Snerthammer

Knaben

1,49,05

2003

23

Johannes Gunerius Andås

Kristiansand Løpeklubb

1,49,44

2018

24

Odd Isaksen

Froland

1.49.46

1976

25

Bjarne Reime

Nesbyen

1.50.10

1978

26

Ståle Gjelsten

Kristiansand Løpeklubb

1,50,17

2018

27

Ole Petter Hjelle

Ready

1,50,18

1994

28

Odd Gunnar Tveit

CG Glass

1,50,26

1993

29

Leif Terje Arnevik

Stord

1.50.29

1994

30

Reidar Andreassen

Herefoss

1.50.33

1976

31

Runar Gilberg

KIF

1.50.42

1993

32

Gjermund Steinsland

Otra IL Langrenn

1,50,49

2018

33

Kyrre Ellefsen

OK Sør

1.50.51

1997

34

Olav A.Arneberg

Otra

1,50,53

1995

35

Joakim Hansen

Kristiansand Løpeklubb

1,51,10

2018

36

Ole Kristian Heggheim

KIF

1,51,11

2002

37

Reidar Røiseland

Knaben

1,51,12

1993

38

Otto Leikvangen

Froland

1.51.55

1979

39

Christian Wiig Bøen

Slevik IL

1,52,10

2012

40

Arvid Falander

Birkenes IL

1.52.13

1985

41

Jon Kristian Svaland

Birkenes IL

1,52,14

2012

42

Jon Tvedt

Gular

1.52.28

2008

43

Glenn Ager-Wick

Grane

1.52.50

1985

44

Arne Rislaa

KIF

1,52,56

1993

45

Geir Ludvig Aasen

Vindbjart

1,53,08

1997

46

Alan Cherry

Varegg Fleridrett

1.53.11

2014

47

Joar Kvase

KIF

1,53,24

1984

48

John Johansen

OK Sør

1.53.30

1984

49

Kjell Løite

Tvedestrand

1.53.33

1980

50

Torstein Tengsareid

Farsund IK

1.53.35

2014

51

Tallak Olav Gryting

Gjerstad

1,53,42

2001

52

Frode K. Salomonsen

Gjesdal

1,54,00

1996

53

Trygve Løland

Birkenes IL

1.54.02

1980

54

Terje Fredriksen

Elkem

1,54,03

2009

55

Olav Flaten

Hisøy

1,54,13

1997

56

Tor Helge Hodne

Vindbjart

1,54,15

1997

57

Geir Næss

ASK

1,54,24

1991

58

Knud Kalsås

Oddersjaa SSK

1,54,31

2018

59

Oskar Larsen

Birkenes IL

1.54.41

1997

60

Abebe Hunde

KIF

1,54,51

2010

61

Arild Isaksen

Vindbjart

1.55.03

1997

62

Magne Isaksen

Froland

1.55.06

1985

63

Reidar Helland

Moi

1,55,18

1995

64

Ivar Haugen

KIF

1,55,35

2006

65

Roald Tveit

Otra

1,55,39

1993

66

Magne Dølemo

KIF

1,55,44

1983

67

Andreas Penne Nygård

Bore Ungdomsskule

1,55,50

2018

68

Jan Hansen

IK Våg

1.55.57

1982

69

Espen Aarnes

Lifjell O-lag

1,56,15

1998

70

Øystein Andersen

Vindbjart

1,56,15

2012

71

Guttorm Rørheim

Froland

1,56,16

1978

72

Svein Wigemyr

Søgne

1,56,22

1979

73

Eirik Martens Svendsen

Kristiansand Løpeklubb

1.56.26

2014

74

Petter Marki Erichsen

KOK

1,56,31

2018

75

Andreas Høye

KOK

1,56,33

2008

76

Øyvind Væting

Birkenes IL

1.56.33

1994

77

Anders Nordberg

KOK

1,56,40

2003

78

Vidar Solberg

Gjesdal

1,56,58

1999

79

Reidar Matre

Phillips

1.56.59

1997

80

Tom Steine

Botne

1,57,01

1983

81

Ørjan Ravndal

Ok Ålgård

1.57.09

2007

82

Einar Nygård

Nydalen

1.57.18

1984

83

Finn Ole Jørgensen

Grane

1.57.20

1978

84

Asbjørn Lohne

Aage Joh. Sport

1,57,21

2008

85

Alf Sundtjønn

IK Våg

1.57.27

1983

86

Tor Åmdal

KOK

1,57,27

1993

87

Anders Frydendal

Tvedestrand

1,57,31

1983

88

Gunnar Bjørn Solfjeld

Tvedestrand

1,57,38

1978

89

Finn Kollstad

KIF-friidrett

1,57,39

2010

90

Nils Eddie Hæstad

Søgne

1.57.40

1980

91

Tom Erik Halvorsen

Gti-Stavanger

1,57,41

2013

92

Nils Arne Røiseland

Knaben

1,57,47

1977

93

Fredrik Naalsund

KIF

1.57.49

2004

94

Dag Solberg

Aas IL

1,57,55

1999

95

Ingolf Wallestad

Sørfjeld

1.58.03

1977

96

John Olav Steinsland

Kristiansand Løpeklubb

1,58,06

2016

97

Ivar Andreassen

Gry

1.58.07

1977

98

Erik Bergersen

Løplabbet

1,58,11

2012

99

Jarl Magnus Berge

KOK

1,58,22

2003

100

Ove Pettersen

Fløy

1,58,29

1997

101

Willy Haugen

KIF

1,58,30

1982

102

Frank Moi

J.Rasm.

1.58.33

1981

103

Per Pedersen

BUL

1,58,39

1985

104

Anders Tveit

Birkenes IL

1,58,49

2016

105

Gaute Risnes

Tonstad IL

1,58,56

1993

106

Fredrik Askeland

Krik

1,58,57

2018

107

Asle Foss

KIF

1,59,02

1997

108

Nils Kjell Messel

Froland

1,59,05

1980

109

Stein Åge Nygårdseter

Vegårshei

1,59,05

2003

110

Andreas M. Pettersen

Kristiansaand Triathlon

1,59,06

2018

111

Andreas Mjåland

Birkenes IL

1.59.08

2014

112

Aksel Østerhus

MIL

1,59,09

1996

113

Ingvald Tjørnhom

Knaben

1,59,12

1981

114

Lars Aanensen

Pwc/team Skiclub

1.59.13

2015

115

Arvid Ljosdal

Knaben

1.59.17

1979

116

Steinar Vestvik

Skjalg

1,59,18

1990

117

Jan Blandkjenn

Høvdingen

1.59.20

1982

118

Jostein Andersen

KOK

1,59,21

2008

119

Hans Gunnar Omdal

Vindbjart

1,59,25

2002

120

Sveinulf Ueland

Moi

1,59,25

1997

121

Knut Arne Nygård

Otra IL

1.59.26

1981

122

Dag Aalvik

Tyrving

1,59,31

2008

123

Arnfinn Grimestad

Konsmo

1,59,34

1987

124

Tore Hansen

Grane

1,59,37

1982

125

Odd Johnsen

Holum

1,59,38

1993

126

Lars Gurandsrud

Kneipen

1,59,44

2016

127

Kristoffer Pettersen

FLEKKERØY

1,59,45

2018

 


Gi beskjed om du finner feil.


Fra og med 1993 ble løypa forkortet med ca 700 m i start- og målområdet.

Løpet 1998 er litt forkortet i forhold til full løype p.g.a. flom.

Løpet 2000 er også forandret litt p.g.a. flom og stengt Flakkebru.

Løypa er litt kortere i 2009 p.g.a. flom.

Ny løype for Herrer jr og Damer kort fra 2015. Nå starter alle fra Birkenesparken.


Adelskalenderen er presentert av:

Webmaster 

nov.2018